Gå till innehåll

Svensk Handboll

Svensk Handboll

SHF kontor

 

Carina Edström
Ekonom
08-699 66 12
carina.edstrom@handboll.rf.se

Lotta Lönngren
Ekonom
08-699 65 51
Lotta.lonngren@handboll.rf.se

Therese Bringefors
Kommunikatör och formgivare
08-699 65 55
therese.bringefors@handboll.rf.se

Jessica Larsson
Kommunikatör
070-679 90 57
jessica.larsson@handboll.rf.se

Emma Jannesson
Verksamhetskoordinator
08-699 65 57
emma.jannesson@handboll.rf.se

Victoria Pettersson
Verksamhetskoordinator
08-699 65 50
victoria.pettersson@handboll.rf.se

Hampus Herne
Verksamhetskoordinator fr o m 1/3-2024
070-251 64 05
hampus.herne@handboll.rf.se

Hanna Fogelström
Landslagschef
08-699 65 53
hanna.fogelstrom@handboll.rf.se

Kalle Andersson
Ungdomsansvarig
08-699 65 47
kalle.andersson@handboll.rf.se

Pontus Axéll
Träningsrådgivare ungdomslandslag
pontus.axell@handboll.rf.se

Frenne Båverud t.o.m 2024-12-31
Projektkoordinator landslag
frenne.baverud@handboll.rf.se

Toni Johansson t.o.m 2025-04-30
Projektkoordinator landslag och spelarutveckling
toni.johansson@handboll.rf.se

Adam Engström
Tävlingschef
08-699 65 56
adam.engstrom@handboll.rf.se

Niklas Axvallen
Domar- och tävlingskonsulent
08-699 65 52
niklas.axvallen@handboll.rf.se

Amanda Törner
Tävlingskonsulent
08-699 63 39
amanda.torner@handboll.rf.se

Per Ekberg
Utvecklingschef
070-646 87 30
per.ekberg@handboll.rf.se

Lennart Söderström
Utbildningsansvarig
08-699 65 59
lennart.soderstrom@handboll.rf.se

Ulf Nyström t.o.m 2025-06-30
Projektledare utbildningsplattform
070-552 59 68
ulf.nystrom@handboll.rf.se

Sture Gustafsson
Projektledare föreningsutveckling och rekrytering
sture.gustafsson@handboll.rf.se

Daniel Hobsjö
Verksamhetsutvecklare
076-495 37 06
daniel.hobsjo@handboll.rf.se

Cecilia Vestman t.o.m 2025-12-31
Verksamhetsutvecklare Idrottsklivet
070-791 13 10
cecilia.vestman@handboll.rf.se

Tony Carlsson
IF projektmedel
Projektledare beachhandboll
070-750 31 71
tony.carlsson@handboll.rf.se

Oliver Bengtsson t.o.m. 2025-06-30
Projektledare beachhandboll
073-082 92 31
oliver.bengtsson@handboll.rf.se

Jennie Linnéll
Projektledare Hand the Ball
Projektledare I-PROTECT
070-441 93 99
jennie.linnell@handboll.rf.se

Anna Wåhlin t.o.m. 2024-12-31
Verksamhetsutvecklare Hand the Ball
070-084 05 94
anna.wahlin@handboll.rf.se

Peter Svensson t.o.m. 2024-09-30
Projektledare Arvfondsprojekt paraverksamhet
072-237 98 50
peter.svensson@handboll.rf.se

Ulrika Kartengren
Verksamhetsutvecklare paraverksamhet
073-380 52 38
ulrika.kartengren@handboll.rf.se

Niklas Almers
Verksamhetskoordinator paraverksamhet
niklas.almers@handboll.rf.se

Erica Spärrfeldt
Verksamhetskoordinator paraverksamhet
erica.sparrfeldt@handboll.rf.se

 

 

Publicerad: 2022-12-13

Senast uppdaterad: 2024-03-04

Författare: Svenska Handbollförbundet

Intressant? Dela gärna!